Paz. Tem 14th, 2024

Hakkımızda

” TRAC ” Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti Erzurum Şubemiz, 1997 yılında Sayın Ömer Faruk ÖZLER ( TA9A ) tarafından kurulmuş olup amatör telsiz teknolojisi ve iletişimine adanmış bir topluluktur. Amacımız, amatör telsizcilik alanında bilgi paylaşımını teşvik etmek, iletişim becerilerini geliştirmek ve toplumumuz için faydalı hizmetler sunmaktır.

1997’den bu yana faaliyetlerimizi sürdürerek, amatör telsizcilikle ilgili geniş bir yelpazede etkinlikler düzenliyoruz. Eğitim programları, atölye çalışmaları ve topluluk etkinlikleri aracılığıyla üyelerimize ve ilgili kişilere amatör telsizcilik konusunda bilgi ve beceri kazandırmayı hedefliyoruz.

Ayrıca, sivil toplumun faydasına olan projelere destek olmak için iletişim alt yapısını kullanarak yardımcı oluyoruz. Topluluklar arasında iletişimi güçlendirerek, acil durumlarda iletişim ağlarını kurarak, amatör telsizcilik prensipleri doğrultusunda toplumsal fayda sağlamayı amaçlıyoruz.

TRAC Erzurum Şubesi olarak, amatör telsizciliği bir tutku ve toplumsal hizmet aracı olarak görmekteyiz. Amatör telsizcilikle ilgilenen herkesi, bilgi paylaşımına ve etkileşime dayalı bir ortamda buluşmaya davet ediyoruz.